Vyberte stránku

O projektu

Sebeobrana živnostníků je řešením, jak neopakovat lockdown např. gastronomie

Sebeobrana živnostníků je řešením, jak neopakovat lockdown např. gastronomie

Je správné, že se živnostníci sdružují v nejrůznějších spolcích a odborech. Je správné, že se živnostníci podepisují pod časté petice a protesty. Je správné, že se najdou živnostníci, kteří na svou zoufalost upozorňují křiklavými protesty, rebelií a vzdorem proti vládním opatřením. A v konečném důsledku je správné, že tyto rebelie vedou k tomu, že je vláda svolná alespoň k nějaké almužně, kterou označuje za „štědré kompenzace“ vůči decimovaným živnostníkům.

Ale to nestačí! Existuje jediné, co může do budoucna zabránit tomu, aby se něco podobného – to, aby sami živnostníci a soukromníci usedli v parlamentu a měli přímý vliv na zákony a nejlépe také vládní nařízení.

 

Jedině tak skutečně zachováme ústavou zaručené právo na svobodu podnikání a vytvoříme dostatečně silnou bariéru vůči všem soudruhům i puritánským vystrašencům, kteří nehledají řešení, ale z pohodlnosti a bezradnosti pouze zakazují, zavírají a chaoticky regulují.

 

Když prokazatelně selhává tlak zvenčí, je nevyhnutelné být přímou součástí rozhodovací mašinerie a zabránit snaze o potlačování svobody podnikání již v samotném zárodku těchto snah.

 

Kde hledat řešení?

Tuto opravdovou alternativu představuje Strana soukromníků České republiky, která měla již v prvorepublikových dobách své poslance a ministry, a jako stavovská a pravicově-konzervativní strana vždy a za všech okolností hájila všechny živnostníky a drobné soukromníky v naší zemi. A Strana soukromníků České republiky je zde i nyní připravena bojovat za to, aby nedošlo pod záminkou boje s pandemií k úplné likvidaci živnostenského stavu a malých firem.

 

Jak konkrétně?
  • Živnostníkům a firmám budeme garantovat, že nedojde k uzavření jejich provozoven a bude tedy zachováno jejich živobytí. Změníme zákony tak, aby vláda nemohla selektivně zavírat firmy (jako nyní například gastronomii a hotely) bez garance plné kompenzace škod.
  • Prosadíme úplné daňové prázdniny pro živnostníky a malé firmy. Vyhlásíme anti-byrokratickou revoluci, která musí jednou provždy zbavit živnostníky zbytečných lejster a úředních povinností. A pokud nějaké povinnosti vůči státu budou, pak plně online a na pár kliknutí z mobilu.

 

Ing. Michal Dvouletý,  MBA
člen předsednictva Strany soukromníků ČR

Co je třeba udělat?

Nic z toho se však nestane, pokud i přes veškerou nevoli k politice to nebudou právě sami živnostníci, kdo si řekne o hlas v nadcházejících parlamentních volbách a bude tak mít své advokáty na půdě Poslanecké sněmovny. Pouhou kritikou v médiích, na sociálních sítích nebo organizováním veřejných protestů ke skutečné změně nedojde. A Strana soukromníků České republiky ví, jak na to. Již dnes má mnoho komunálních a krajských politiků, působí ve všech krajích naší země, a je připravena převzít zodpovědnost za politickou sebeobranu českých, moravských a slezských živnostníků i na parlamentní úrovni.

 

Přidejte se i vy. Je čas se sjednotit a bez ohledu na cokoliv dokázat, že živnostníci a soukromníci budou mít své přímé zástupce v příštím parlamentu.

Živnostníci musí povstat a musí začít táhnout za jeden provaz. Jedině tak to dokážeme. Jedině tak zachováme svobodu podnikání. Jedině tak společně zvítězíme.

Přidejte se k nám

Chci získat nezávazně více informací o tom, jak se zapojit do sebeobrany živnostníků

Kontakt na nás

Strana soukromníků
České republiky

Revoluční 16
110 00 Praha 1

+420 737 277 045

Zanechte nám zprávu